Csepregi-Marietta-w

Csepregi Marietta

DSGM szakgyógytornász, MSC fizioterapeuta, képződő JERR terapeuta

A Kincső- Alapítványnál 2005 óta dolgozom DSGM- gyógytornászként, amely során a Dévény- féle speciális manuális technikát (SMT) alkalmazom. Így a szülési oxigénhiányos állapotok miatt kialakult izomtónuseloszlási zavarokkal küzdő csecsemőknek segítek elkezdeni a mozgalmas, kis életüket.                                                                                                                         A Dévény módszeren kívül mozgásterápiát, fejlesztő tornát tartok óvodáskorú gyermekeknek.

Szakmai háttér:

1995– ben végeztem gyógytornászként a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Gyógytornász Szakán.  Az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet Koponya és agysérült Osztályán kezdtem el dolgozni, de hamar kiderült számomra, hogy gyerekekkel szeretnék foglalkozni.

Ezután 7 évig dolgoztam a Mozgásjavító Általános Iskola Halmozottan sérült Tagozatán Csillaghegyen, ahol rengeteg szakmai tapasztalatot szereztem ezekben az években.

2003-ban DSGM- szakgyógytornász végzettséget szereztem és újszülöttekkel/csecsemőkkel kezdtem el foglalkozni.

2013– tól vagyok a DSGM -szakgyógytornász képzés gyakorlati oktatója.

2018-ban Okleveles (Msc) fizioterapeuta végzettséget szereztem a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karon.

2020– ban elkezdtem a JERR (Játék Egyensúly Reflex Regulácio) képzést.

További Képzések:

1. 11. K-Active pediatria
  2. 08. INPP 3 napos (óvodai/iskolai fejlesztő program) tanfolyam
  3. 06. K-Active alap
  4. Primitív Reflexek Jelentősége a korai mozgásfejlesztésben
  5. McKenzie A-B

Munkahelyek:

2003-      Dévény Anna Alapítvány /Egyéni Vállalkozó

1994-2003. Mozgásjavító Általános Iskola Halmozottan sérült Tagozata, Csillaghegy

1992-1994. Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet Koponya és Agysérült Osztálya

Nyelv: angol