DSC_7224_2

Monspartné Szécsi Anikó

Monspartné Szécsi Anikó konduktor-óvódapedagógus vagyok.

2007-ben végeztem a Pető Intézetben konduktor-óvodapedagógus szakon, majd egy évet a Pető Intézet Nemzetközi Tagozatán dolgoztam.

2008 nyara óta a Budai Gyermekkórház Gyermekrehabilitációs Osztályán dolgozom.
A Kincs-Ő Alapítvány munkájában 2011 júliusa óta veszek részt.
Mozgásterapeutaként főleg olyan megkésett fejlődésű gyerekekkel foglalkozom, akik koordináció/egyensúly zavarral, mozgástervezési nehézségekkel, kommunikációs problémákkal küzdenek. A foglalkozásokon előtérbe kerül nagymozgások gyakorlása, a finommanipuláció, a mozgáson keresztül az érzelem és akarat kifejezése, az alkalmazkodás és a feladattudat segítése, kialakítása.

2009-ben végztem, mint gyógyúszás-foglalkoztató és Hrg-terapeuta, azóta tartok rendszeresen hidroterápiás, csoportos foglalkozásokat.

2011-ben elvégeztem az INPP tanfolyamot, amelynek szemlélete sokat segít a megkésett mozgásfejlődésű gyermekek fejlesztésében. A mozgásterápia kiegészítőjeként alkalmazom a Kinesio Taping módszerét, ami nem csak a gyerekenek hatásos, hanem a szülők különböző izületi- vagy izompanaszait is enyhítheti.