DSC_7302_2

Szőke Rita

logopédus, gyógypedagógus, pszichopedagógus

Szőke Rita vagyok, Nagykanizsán születtem, jelenleg Budapesten élek.
Az egészségügyben dolgoztam és dolgozom, előbb pszichiátriai, később neurológiai területen. A gyógypedagógiai témájú képzések mellett több pszichológiai tárgyú képzést is elvégeztem, így a megszerzett ismereteket integrálva használom a gyakorlati munkámban.

2005-től Szomor Éva (szakértő, fejlődés-terapeuta, MA fokozat birtokosa) tanítványaként dolgozom csecsemő-megfigyelés és családi tanácsadás, gyermek-fejlődés vizsgálat és terápia, kommunikációs és nyelvi fejlődés vizsgálata és terápiája területeken. Közösen készítettünk egy foglalkoztató könyvet Játszva gondolkodjunk címmel, mely a kreatív nyelvi fejlődést és gondolkodást hivatott segíteni. Emellett részt vettem a területi védőnők akkreditált képzésében.

A neurológiai osztályon lehetőségem volt tanulmányozni a csecsemő- és kisgyermekkori epilepsziák fejlődésbeli vonatkozásait, ezáltal részt venni a speciális terápiás munka kidolgozásában, megszervezésében, a műtétek előtti felkészülésben és a műtétek utáni rehabilitációs team-munkában.

Végzettségeim

2005. ELTE GYFK: logopédia szakos gyógypedagógiai tanár
2003. ELTE BTK: speciális pedagógia szakos szakpedagógus
1991. Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola (pszichopedagógia, oligophrénpedagógia)

További képzések

2014-2015. ELTE PPK: Együttműködésen alapuló anya-csecsemő konzultáció
2012-2013. Afáziás betegek beszédterápiája (60 órás akkreditált képzési program)
2008. Neuro-Fiziológiai Pszichológiai Intézet – Anglia – Hollandia: INPP terápia
2004-2006. Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület: Meditáció, Imagináció
2004-2005 Jungi analitikus pszichológia módszerspecifikus elméleti képzés
2003-2004. Relaxáció – EEG visszacsatolás specializáció
2001. MAGYE: Beszédpercepciós diagnosztika és terápia
1998-1999. EGO Klinika: Anya – csecsemő konzultációs tanfolyam
1995-1997. EGO Klinika: Gyermek-pszichoterapeuta módszerspecifikus elméleti képzés
1992-1993. ELTE BTK: szenzoros integrációs terápiák
1992. Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület: Autogén tréning

Munkahelyeim

2005-ben létrehoztam a „Kincs-Ő” Alapítványt, ahol az alapítástól fogva dolgozom. Álmom volt megteremteni egy olyan terápiás központot, ahol nyelvi-és kommunikációzavaros, különleges bánásmódot igénylő gyermekek számára komplex és intenzív fejlesztést adunk, az ellátást egy struktúrába szervezve. Jelenleg leginkább beszédindítással, kommunikációfejlesztő játékterápiával foglalkozom.

2005- 2017. Budai Gyermekkórház Neurológiai Osztály és Epilepszia Centrum.
1997- 2005. Heim Pál Gyermekkórház Neurológiai Ambulancia és Epilepszia Centrum
1991-1997. Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet Gyermekpszichiátriai Osztály